• Plavby se může účastnit kdokoliv, i nezkušený začínající jachtař.  Plavba samotná je náročná především na psychiku, a proto je velmi důležitá velká míra tolerance a spolehlivost posádky. Mohou se vyskytnout i velmi nebezpečné situace, proto na lodi má ve všech záležitostech rozhodující slovo kapitán, který nese i konečnou zodpovědnost.
  • Časy určené k přeplavbám jsou vypočítány na základě dlouhodobé zkušenosti plavby s lodí Altego II a počítají s uplutou vzdáleností 120 Nm/den. Naše plachetnice při přeplavbách vždy dosáhla průměrně upluté vzdálenosti 110-150 Nm/den. Tento rozdíl necháváme jako rezervu pro nevyzpytatelné počasí a jiné okolnosti. Přesto nelze zaručit, že se nepopluje díky bezvětří delší dobu. Proto je pro tento případ vždy na konci každé přeplavby ještě rezerva 2-3 dny pobytu na lodi.
  • K tomu ještě po zkušenostech doporučujeme připojit např. týdenní „suchozemské“ cestování. Zážitky z lodě se tak propojí se zážitky ze souše a výsledný obrázek o zemi je o to silnější a působivější a zemi poznáte výrazně důkladněji. Také toto opatření zvyšuje klid, že ke stihnutí odletu je k dispozici další rezerva.
  • Program plavby kolem pobřeží či ostrovů se stanovuje dohodou mezi členy posádky na přípravné schůzce v ČR, kde každý může předložit možné varianty programu. Jakékoliv informace o místě plavby jsou vítány. Kapitán schvaluje program pouze z hlediska bezpečnosti a reálnosti plavby, ale za samotný program není zodpovědný. Změny programu během plavby jsou možné a běžné. Podmínkou je dodržení základního plánu.
  • Termíny a délku plaveb lze v některých případech po dohodě měnit či prodloužit. U dlouhodobých plaveb se podmínky stanovují domluvou.
  • Přihlášení – v případě zájmu zašlete mail na mailové adresy uvedené v kontaktech, odkud Vám budou zaslány další informace, včetně vystavení zálohové faktury. V případě většího zájmu o daný termín rozhoduje rychlost platby zálohy.

 

Pokud u konkrétních plaveb není uvedeno jinak, cena za pobyt na lodi (ne)zahrnuje následující:

Cena zahrnuje:

pronájem lodě a příslušenství: 

  •  ubytování na lodi (loď má čtyři kajuty po dvou lůžkách)
  •  kuchyň vybavená elektrickým a plynovým vařičem, troubou, lednicí, nádobím…
  •  2 x WC
  • prostorný deck salon – sezení až pro 8 osob s nádherným výhledem

hliníkový člun 3m s přívěsným motorem

dva kajaky

potřeby pro šnorchlování

potápění – kompresor na foukání lahví, lahve

služby kapitána – kpt. Jiří Denk je zodpovědný za navigaci a plavbu, poslouží i jako rádce suchozemské cestování

 

Cena nezahrnuje (pokud není uvedeno jinak):

jídlo a pití: před plavbou nebo i během plavby se provádějí hromadné nákupy potravin a pití, náklady na jednotlivce se dělí počtem členů posádky vč. kapitána a jeho rodiny.

pohonné hmoty (nafta do lodi, benzín do přívěsných motorů,), tankování vody do nádrží, poplatky za kotvení během plavby. Vše se dělí mezi posádku vč. kapitána a jeho rodiny.

foukání potápěčských lahví a místní poplatky za potápění

– letenky….můžeme dodat kontakt na našeho „letenkáře“, který je schopen najít nejlevnější letenky, případně letenky bez problémů dle přání přebukovat